Τρίτη ημέρα για το Capture Convention, σύνεδροι και επισκέπτες στην θέση τους!
![Τρίτη ημέρα για το Capture Convention, σύνεδροι και επισκέπτες στην θέση τους!](https://capture-con.gr/wp-content/uploads/2023/02/Capture-Convention-2023-16-750x465.jpg)
Μετά από την τεράστια προσέλευση των δύο προηγούμενων ημερών και τα σεμινάρια του Συνεδρίου Capture, η τρίτη ημέρα ακολούθησε τον εξαιρετικό παλμό της φετινής διοργάνωσης.
H ημέρα για τους Συνέδρους ξεκίνησε με τον Κώστα Παπαϊωάννου να μιλάει για την Δημιουργικότητα στη Φωτογραφία Γάμου.
![](https://capture-con.gr/wp-content/uploads/2023/02/Capture-Convention-2023-1-1.jpg)
![](https://capture-con.gr/wp-content/uploads/2023/02/Capture-Convention-2023-2-1.jpg)
Ακολούθησε ο Δημήτρης Τεκτονίδης ο οποίος ανέλυσε το workflow δημιουργίας διαφημιστικού βίντεο, από την οργάνωση μέχρι τη λήψη.
![](https://capture-con.gr/wp-content/uploads/2023/02/Capture-Convention-2023-3.jpg)
![](https://capture-con.gr/wp-content/uploads/2023/02/Capture-Convention-2023-5-1.jpg)
Πρώτη παρουσίαση εταιρείας για την ημέρα έγινε από την Divitec, με τον Λάζαρο Πιατόπουλο o οποίος ανέλυσε τις επαγγελματικές λύσεις που προσφέρει στους φωτογράφους, όπως τα εκτυπωτικά συστήματα των Kodak και Epson και οι οθόνες της Viewsonic.
![](https://capture-con.gr/wp-content/uploads/2023/02/Capture-Convention-2023-6.jpg)
![](https://capture-con.gr/wp-content/uploads/2023/02/Capture-Convention-2023-7.jpg)
Οι σύνεδροι παρακολούθησαν με ενδιαφέρον την παρουσίαση της Βίκυς Τζίκα, σχετικά με το τι περιμένει ο διοργανωτής ενός γάμου (Wedding Planner), πως μπορείς να συνεργαστείς με επιτυχημένους διοργανωτές γάμου, αλλά και ποια είναι τα όρια της κοινής έκθεσης; “Ποιανού είναι η δουλειά και πως γίνεται η διαχείριση των Social Media από φωτογράφους και διοργανωτές γάμου”.
![](https://capture-con.gr/wp-content/uploads/2023/02/Capture-Convention-2023-8.jpg)
![](https://capture-con.gr/wp-content/uploads/2023/02/Capture-Convention-2023-9.jpg)
Μετά από το διάλειμμα για καφέ Σύνεδροι και επισκέπτες είδανε την παρουσίαση της Canon κατά την οποία ο Αλέξανδρος Γκορτσάς ανέλυσε τα πλεονεκτήματα του συστήματος Canon EOS R, με τα νέα μοντέλα και φακούς της εταιρείας.
![](https://capture-con.gr/wp-content/uploads/2023/02/Capture-Convention-2023-10.jpg)
Η ημέρα έκλεισε με τον Ισπανό Victor Lax, ο οποίος ανέλυσε τη φιλοσοφία του στη φωτογράφιση ενός γάμου και πως δημιουργεί τις εικόνες του.
![](https://capture-con.gr/wp-content/uploads/2023/02/Capture-Convention-2023-12.jpg)
![](https://capture-con.gr/wp-content/uploads/2023/02/Capture-Convention-2023-11.jpg)